راهنمای خرید در ورزش بوکس

Posted in پزشکی و سلامت - ورزش و لوازم ورزشی

( 3 Votes )

دستكش: دستكش‌هاي مسابقه هر يك بايد به وزن 8 اونس (227گرم) باشد. به طوري كه وزن چرم روكش دستكش‌ها و محتويات آن بايد مساوي (4اونس روكش چرمي و 4 اونس محتويات آن) باشد، البته در تمرينات از دستكش‌هاي 12 و 14 و 16 اونسي استفاده مي‌شود. محتويات داخل دستكش نبايد جا به جا شود و روي چرم روكش دستكش بريدگي وجود داشته باشد. بند دستكش‌ها بايد بدون سرفلزي و در پشت مچ دست بسته شود.

بانداژ: بانداژها بايد از نوعي كه در پانسمان زخم به كار مي‌رود به طول 5/2متر و عرض 5/4 سانتي‌متر استعمال شود. ولي در مورد بانداژهاي ضخيم‌تر براي هر دست فقط 2 متر مجاز است.
لباس‌هاي ورزش‌كار: كفش يا پوتين سبك و بدون هيچ پاشنه‌اي
شلوار كوتاه كه تا نيمه ران برسد و زير پيراهن ركابي كه سينه و پشت را بپوشاند و در صورتي كه پيراهن و شلوار يكرنگ باشد دور كمر بايد توسط باندي از رنگ ديگر مجزا باشد. استفاده از كمربندهاي چرمي و سگك‌ها يا هر نوع اشيا ممنوع است.
كلاه محافظ: براي جلوگيري از صدماتي كه به سر و صورت وارد شده و در برخي موارد بسيار خطرناك است بوكسورها موظفند در مسابقات و تمرينات از كلاه محافظ استفاده كنند، اين نوع كلاه‌ها كه توسط شركت‌هاي مختلف ساخته مي‌شود برخي از سر، دماغ، دهان، گوش‌ها و گونه‌ها محافظت مي‌كنند و برخي ديگر هم فقط ناحيه سرو گوش و گونه‌ها را مي‌پوشانند كه انتخاب نوع كلاه با كميته برگزاري مسابقات است كه قبلا تصميم‌گيري مي‌كند.
لوازم رينگ: لوازم رينگ عبارتند از: 2 عدد سيني چوبي كه در آن مقداري كليفون براي كف پاها، 2 عدد چهار پايه، دو بطري آبخوري، دولگن خاك اره، دو سطل آب، ميز و صندلي كافي براي زنگ و كرنومتر دقيقه و ثانيه شمار داوران و يك جعبه كامل لوازم كمك‌هاي اوليه پزشكي است.

http://www.donya-e-eqtesad.com

 

افزودن نظر

کد امنیتی
بازنشانی

ورود به سایت