راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

Posted in لوازم خانگی - ماشین ظرفشویی

( 219 Votes )

 

ماشین ظرفشویی چگونه ظرف‌های ما را می‌شوید

ماشین ظرفشویی، یک دستگاه خودکار است که ظرف‌های کثیف را می‌شوید و تمیز می‌کند؛ تنها‌ کاری که آدم باید انجام دهد، این است که ماشین را پر از ظرف کند، پودر شوینده را اضافه کند، چرخه شست‌وشو را تنظیم کند و دکمه «روشن» را فشار دهد. اما ماشین ظرفشویی برخی اعمال خاص را نیز خودبه‌خود انجام می‌دهد که عبارتند از :

- خودش را از آب پر می‌کند.
-
به طور اتوماتیک ظرف شوینده را در زمان مناسب تخلیه می‌کند.
-
آب را با سرعت و فشار زیاد از طریق فواره‌هایی به ظروف می‌پاشد تا آنها را تمیز کند.
-
آب کثیف را تخلیه می‌کند.
-
با پاشیدن آب بیشتر، ظروف را آبکشی می‌کند.
-
هوا را گرم می‌کند تا ظرف‌ها خشک شود؛ البته اگر

شما انجام این قسمت را هنگام تنظیم دستگاه خواسته باشید.

علاوه بر این، ماشین ظرفشویی بر کار خود نظارت می‌کند تا همه چیز به طور مطلوب پیش رود. یک زمان‌سنج، طول مدت هر چرخه را تنظیم می‌کند؛ یک گیرنده حسی دمای آب و هوا را نمایان می‌کند تا از گرم شدن بیش از حد ظروف و تخریب آنها جلوگیری کند و گیرنده حسی دیگری می‌تواند بگوید که سطح آب به اندازه کافی بالا هست تا مرحله شست‌وشو و آب‌کشی آغاز شود.

بعضی از ماشین‌های ظرفشویی دارای گیرنده‌هایی هستند که میزان کثیفی آب را که از ظروف می‌چکد مشخص می‌کنند و وقتی که آب به اندازه کافی تمیز بود، ماشین ظرفشویی می‌فهمد ظرف‌ها تمیز شده‌اند.

نمک بریزید

می‌گویند نمک در تمیزشدن ظروف تاثیر بسیاری دارد؛ برای همین هم بیشتر استفاد‌ه‌کنندگان، همراه با مایع یا پودر ظرفشویی، مقداری نمک هم داخل دستگاه می‌ریزند.

به‌تازگی نیز در بعضی از این ماشین‌ها جایی برای ریختن نمک درنظر گرفته شده تا هم ظرف‌ها تمیز شوند و هم کار مصرف‌کننده آسان شود.

در کاتالوگ بعضی ماشین‌ها هم می‌بینیم که نوشته شده نیازی به استفاده از نمک یا ماده دیگری برای بهتر شسته‌شدن ظروف نیست. در این ماشین‌های ظرفشویی برای تمیزی بهتر ظروف، از سیستم Magnetizerسختی‌گیر آب استفاده می‌شود.

میوه می‌شوره یا نه؟
اگر از مغازه‌دارها بپرسید، می‌گویند همه ماشین‌های ظرفشویی میوه و سبزی می‌شویند؛ سبد میوه‌شوی هم دارند. خوب است بدانید این سبد میوه‌شوی که مغازه‌دارها از آن نام می‌برند چیزی نیست جز همان طبقه اول ماشین ظرفشویی شما!

در حقیقت آنچه یک ماشین ظرفشویی را از نظر شستن میوه از ماشین ظرفشویی دیگر متمایز می‌کند، قابلیت کار با آب سرد است؛ یعنی اینکه در ماشین ظرفشویی برنامه‌ای تعبیه شده باشد که با استفاده از آن بشود میوه‌ها را با آب سرد شست تا میوه‌ها پلاسیده نشود.

فیلترینگ آب یعنی چه؟
معمولا آبی که با آن ظرف‌هایمان را می‌شوییم، لکه‌هایی روی ظروف باقی می‌گذارد. گاهی اوقات هم آب بعضی مناطق خراب است و شستن ظروف را مشکل می‌کند. سیستم فیلترینگ، تمیزبودن آبی را که در چرخه شست‌وشو مورد استفاده قرار می‌گیرد تضمین می‌کند و با گردش مداوم میکروفیلتر، لکه‌ها و چربی‌ها را از سطح ظروف برمی‌دارد و با حرکت چرخشی آب، لکه‌ها را به‌کلی از بین می‌برد که این علاوه بر تمیزترشدن ظروف، مزیت دیگری هم دارد. این کار باعث کاهش مصرف مواد شوینده می‌شود.

امکانات جانبی
امکانات جانبی ماشین‌ها باهم متفاوت است و هر شرکتی برای مقبول‌کردن کالای خود امکانات متفاوتی را روی آن قرار داده. بعضی از این امکانات عبارتند از:

- در بعضی ماشین‌ها بازوهای سبدی که ظرف‌ها را در آن می‌چینند متحرک است و این امکان برای شما وجود دارد که حالت قراردادن این ظروف در ماشین را به دلخواه خودتان تغییر دهید.

- بعضی ماشین ظرفشویی‌ها یک سیستم ویژه به نام براق‌کننده هم دارند؛ به این صورت که در مرحله آخر آبکشی، مایع براق‌کننده‌ای را روی ظروف می‌پاشند تا هم شست‌وشو کامل شود و هم ظرف‌ها برق بیفتند. این سیستم علاوه بر شفاف‌شدن ظرف‌ها باعث می‌شود آنها زودتر خشک شوند.

- بعضی از ماشین‌ظرفشویی‌ها برای افزایش استحکام و ایمنی سبدها از ریل‌های جدیدی استفاده می‌کنند که می‌توان به وسیله آنها به آسانی و بدون هیچ مشکلی سبد را- حتی وقتی که کاملا پر است- بیرون کشید؛ به این دلیل که ریل‌های پایینی عمیق‌تر هستند و همین عمق باعث می‌شود تا ثبات کامل سبد تضمین شود و دشواری بیرون کشیدن سبد از بین برود.

- بعضی ماشین‌ظرفشویی‌ها علاوه بر امکان شست‌وشوی بسیار داغ، امکان آب‌کشی اضافی را هم برای مصرف‌کننده‌های وسواسی فراهم کرده‌اند.

- بعضی ماشین‌ظرفشویی‌ها به سیستم تایمر تأخیری مجهزند؛ همان سیستمی که این روزها در بعضی از ماشین‌لباسشویی‌ها هم می‌بینیم. این سیستم به شما امکان می‌دهد تا زمان روشن‌شدن ماشین لباسشویی را هر وقت که خواستید تعیین کنید. بعضی ظرفشویی‌ها هم به سیستم تبادل گرما مجهزند.

ضدعفونی می‌کنند؟ ماشین‌های ظرفشویی معمولا به خودی خود قابلیت ضدعفونی‌کردن ظروف را ندارند و احتیاج به یک ماده کمکی دارند مگر اینکه موقع خرید، حواستان به این امکان ماشین ظرفشویی باشد.

ماشین‌های ظرفشویی به خاطر داشتن دگمه استریلیزه، ظروف را ضدعفونی می‌کنند؛ یعنی روی این ظروف دگمه‌ای وجود دارد که با فشاردادن آن، حرارت آب به حدی بالا می‌رود که ظروف، استریلیزه می‌شوند.

بین مشخصات بعضی ماشین‌های ظرفشویی به عبارت امکان شست‌وشوی بسیار داغ برمی‌خوریم که آن هم به معنای استریلیزه‌کردن است. در بیشتر ماشین‌های ظرفشویی قابلیت استفاده از مواد سفیدکننده و ضدعفونی‌کننده وجود دارد اما اگر درکاتالوگ ماشین چنین چیزی نبود حتما پیش از استفاده از این‌گونه مواد پرس‌وجو کنید.

آب، زمان، صدا
چقدر طول می‌کشد تا ظرف‌های شما در ماشین ظرفشویی شسته شوند؟ ماشین‌های ظرفشویی، ظرف‌های شما را به طور نرمال در 76 دقیقه می‌شویند اما بعضی ماشین‌ها که لقب ماشین ظرفشویی‌های سریع را یدک می‌کشند، این زمان را تا 45دقیقه و حتی 40دقیقه هم کاهش می‌دهند.

این ماشین‌ها اصولا موجودات کم‌سروصدایی هستند. میزان سروصدایی که این ماشین‌ها در خانه شما تولید می‌کنند بین 45 تا 48 دسی‌بل است و در هر دور شست‌وشو میزان آب مصرفی‌شان باتوجه به اندازه ماشین متفاوت است اما معمولا بین 11 تا 15 لیتر آب مصرف می‌کنند.

برنامه اقتصادی
برنامه اقتصادی اصولا برنامه‌ای است که می‌توان به وسیله آن با کمترین هزینه از بیشترین امکانات بهره برد. بعضی از ماشین‌های ظرفشویی به این‌گونه برنامه‌ها مجهز هستند:

نیمه‌شوی: این برنامه معمولا در ماشین‌های 12نفره مورد استفاده قرار می‌گیرد و به این معناست که وقتی شما ظرف کافی برای پرکردن ماشین ندارید می‌توانید با استفاده از این برنامه آبگیری ماشین را به نصف برسانید. این برنامه برای صرفه‌جویی در آب بسیار مؤثر است و به شما امکان می‌دهد که ماشین را بدون نیاز به پرشدن روشن کنید.

برنامه اقتصادی: روی بعضی از ماشین‌ها هم برنامه‌ای تحت‌عنوان برنامه اقتصادی نصب‌شده که با استفاده از آن می‌توان در مصرف آب، انرژی و حتی زمان صرفه‌جویی کرد؛ مثلا یکی از این برنامه‌ها به این صورت است: 50 درجه سانتی‌گراد، 12 لیتر آب و 05/1 کیلووات انرژی.

خوراک ماشین ظرفشویی
ماده شوینده ماشین ظرفشویی چیست؟
ماده شوینده شامل مواد حلالی است که غذا را در خود حل کرده و در ضمن با مواد ساینده، تکه‌های چسبنده غذا را از ظروف جدا می‌کند. عملکرد این ماده شوینده در صورت وجود املاح زیاد در آب، دچار اختلال می‌شود.

البته لازم است بدانید که نمی‌توان هر نوع ماده شوینده را در ظرفشویی استفاده کرد بلکه باید موادی که مخصوص ظرفشویی ساخته شده‌اند را به کار برد تا هم کف بیش از اندازه تولید نکند و هم باعث خرابی ظروف نشود. انواع شوینده‌ها به شکل پودر، قرص و ژل موجود است و هیچ‌کدام از اشکال بر دیگری برتری ندارد و این تنها به سلیقه شخصی شما مربوط است که از کدام شکل استفاده کنید

در مورد ماشين ظرفشويي كه يكي از لوازم مدرن آشپزخانه هاي امروزي به شمار مي رود، توجه به نكاتي هنگام خريد لازم است.
طبق اعلام يكي از فروشندگان لوازم خانگي در خيابان امين حضور، در وهله اول هنگام خريد اين وسيله بايد به تعداد نفرات خانواده توجه كرد. به عنوان مثال يك ماشين ظرفشويي 12 نفره براي يك خانواده 6 تا 8 نفره و يك ماشين ظرفشويي 4 نفره براي خانواده 2 تا 4 نفره مناسب است.
توجه به مخزن و قفسه هاي ماشين ظرفشويي از ديگر مواردي است كه بايد هنگام خريد ماشين ظرفشويي به آن توجه كرد.
به گفته اين فروشنده اكثر ماشين ظرفشويي هاي ارزان داراي مخزني از جنس پلاستيك و مدل هاي گران قيمت مخزني از جنس فولاد ضدزنگ دارند.
وي در مورد قفسه هاي ماشين ظرفشويي نيز گفت: هنگام خريد توجه داشته باشيد كه اندازه قفسه ها با بشقاب ها، عمق قابلمه، كاسه و ساير ظروف هماهنگ باشد.
بعضي مدل هاي ماشين ظرفشويي نيز داراي آسيابي مخصوص هستند كه خرده هاي غذا را آسياب كرده و همراه آب بيرون مي فرستند، اما مدل هاي ديگري نيز هستند كه فاقد اين قابليت هستند و بايد حتما ظروف را تميز و در آن قرار داد. پس اگر فرد تنبلي هستيد و حوصله تميز كردن ظروف را نداريد به اين مساله نيز توجه داشته باشيد.همچنين برخي از ماشين ظرفشويي ها داراي حسگرهايي هستند كه با عبور دادن شعاع نور از ميان آب و اندازه گيري شفافيت آن ميزان كثيفي آب را تشخيص داده و زمان خالي شدن و تعويض آب را مشخص مي كند.
اين فروشنده افزود: برخي از ماشين ظرفشويي ها به آب گرم متصل مي شوند كه معمولا در درجه 48 تا 55 درجه سانتيگراد تنظيم مي شوند.
ماشين هاي ارزان تر نيز از همين دما استفاده مي كنند و ماشين هاي گران تر نيز خود داراي سيستم گرم كننده هستند و آب را گرم و ظروف را با آن مي شويند. پس هنگام خريد توجه داشته باشيد كه چه نوع ماشين ظرفشويي را انتخاب مي كنيد.
برنامه هاي شست وشوي ظروف از موارد مهم ديگري هستند كه هنگام خريد بايد به آن توجه كرد.به گفته اين فروشنده اكثر ماشين هاي ظرفشويي داراي سه گانه برنامه شست وشو هستند. برنامه سختي گير آب، سيستم هوشمند ايمني، برنامه شست وشوي سريع، معمولي، قوي، ميوه و سبزيجات و... برخي از آنها هستند.
پس هنگام خريد توجه داشته باشيد از ماشين ظرفشويي خود چه انتظاري داريد و با توجه به نياز خود آن را خريداري كنيد.
اين فروشنده افزود: تميز كردن فيلتر دستگاه و پاك كردن ظروف از غذاي باقيمانده از كارهايي است كه عمر اين كالا را افزايش مي دهد.

نکات مهم در هنگام خرید

نکته مهم و اول در هنگام انتخاب و خرید ماشین ظرف شوئی توجه به تعداد نفرات خانواده است. به عنوان مثال یك ماشین ظرف شویی 12 نفره برای یك خانواده 6 تا 8 نفره و یك ماشین ظرفشویی 4 نفره برای خانواده 2 تا 4 نفره مناسب است. انتخاب یک ماشین ظرف شویی همانند انتخاب ماشین لباس شویی از این نظر مشابهت دارد. توجه به مخزن و قفسه های ماشین ظرفشویی از دیگر مواردی است كه باید هنگام خرید ماشین ظرفشویی به آن توجه كرد.

به گفته مصرف کنندگان و فروشندگان با تجربه اكثر ماشین ظرف شویی های ارزان دارای مخزنی از جنس پلاستیك و مدل های گران قیمت مخزنی از جنس فولاد ضدزنگ دارند. توجه خوانندگان گرامی را به این نکته جلب می نمایم که اصطلاح ضد زنگ در بین بازار و فروشنده های لوازم همان اصطلاح علمی زنگ نزن یا استیل است

در مورد قفسه های ماشین ظرفشویی نیز باید گفت که هنگام خرید توجه داشته باشید كه اندازه قفسه ها با بشقاب ها، عمق قابلمه، كاسه و سایر ظروف هماهنگ باشد.

بعضی مدل های ماشین ظرف شویی نیز دارای آسیاب مخصوص هستند كه خرده های غذا را آسیاب كرده و همراه آب بیرون می فرستند، اما مدل های دیگری نیز هستند كه فاقد این قابلیت هستند و باید حتما ظروف را تمیز نموده و بعد از پاک کردن خرده غذا و آشغال های احتمالی همراه ظرف ها ، در آن قرار داد. پس اگر فرد تنبلی هستید و حوصله تمیز كردن ظروف را ندارید به این مساله مهم نیز توجه داشته باشید.

همچنین برخی از ماشینهای ظرفشویی ها دارای حسگرهایی هستند. حس گر یا همان سنسور با کمک آنها و با عبور دادن شعاع نور از میان آب و اندازه گیری شفافیت آن میزان كثیفی آب را تشخیص داده و زمان خالی شدن و تعویض آب را مشخص می كند. و اصطلاحا به صورا اتوماتیک این مضوع را تشخیص می دهد.

برخی از ماشین ظرفشویی ها به آب گرم متصل می شوند كه معمولا در درجه 48 تا 55 درجه سانتیگراد تنظیم می شوند و شستشو و آبکشی انجام می دهند. ماشین های ارزان تر نیز از همین دما استفاده می كنند و ماشین های گران قیمت تر نیز خود دارای سیستم گرم كننده هستند و آب را گرم و ظروف را با آن می شویند. پس هنگام خرید توجه داشته باشید كه چه نوع ماشین ظرفشویی را انتخاب می كنید و اینکه چه مقدار آب برای شستشو مصرف می کنند و چه آبی سرد یا گرم استفاده می نمایند.

برنامه های شست و شوی ظروف از موارد مهم دیگری هستند كه هنگام خرید باید به آن توجه كرد. به گفته فروشنده ها اكثر ماشین های ظرفشویی دارای سه گانه برنامه شستشو هستند. برنامه سختی گیر آب، سیستم هوشمند ایمنی، برنامه شست و شوی سریع، معمولی، قوی، برنامه شستن میوه و سبزیجات و... برخی از آنها هستند و مثلا به سادگی م یتوان سبزی و میوه را در داخل آنها ریخت و عمل شستشو را انجام داد.

پس هنگام خرید توجه داشته باشید از ماشین ظرفشویی خود چه انتظاری دارید و با توجه به نیاز خود آن را خریداری كنید. تمیز كردن فیلتر دستگاه و پاك كردن ظروف از غذای باقیمانده از كارهایی است كه عمر ماشین ظرف شویی را افزایش می دهد. آخرین نکته توجه به انرژی و نوع برق مصرفی وبرچسب انرژی ماشین ظرف شویی انتخابی شماست.

انواع ماشین ظرفشویی:
به طور کلی سه نوع ماشین ظرفشویی وجود دارد: ماشین ظرفشویی توکار، ماشین ظرفشویی رومیزی و ظرفشویی ایستاده .
ماشین ظرفشویی توکار را می توان زیر سینک ظرفشویی ، بین کابینت ها، زیر صفحه کابینتها بطور دائمی (البته تا زمانیکه کابینت ها را جابه جا نکنید) نصب کرد.
ماشین ظرفشویی رومیزی معمولا روی کابینت ها و... یا نزدیک سینک ظرفشویی در آشپزخانه قرار داده می شوند و به راحتی می توان آنها را جابه جا کرد. حتی ماشین ظرفشویی رومیزی را می توان در انباری نگهداری کرد و هنگام لزوم برای شستشوی ظروف در آشپزخانه نصب کرد. ماشین ظرفشویی احتیاج به شیر آبی برای ورود آب به دستگاه دارد همچنین لوله تخلیه آن نیز بایستی درون فاضلاب قرار گیرد.
ماشین ظرفشویی با ظرفیت های پایین یا به صورت نیمه پر هم کار می کنند، ظاهر ماشین ظرفشویی ها هم برای هماهنگی با محیط آشپزخانه دارای تنوع زیادی است که می توانید به راحتی ماشین ظرفشویی مورد نیازتان را هماهنگ با آشپزخانه اتان انتخاب کنید.
امروزه دسترسی مصرف کنندگان به انواع ماشین ظرفشویی ها با برچسب های مختلف مصرف انرژی بیشتر شده است. برچسب انرژی لوازم الکترونیکی راهنمای خوبی برای انتخاب وسایل برقی مطابق با بهینه مصرف انرژی می باشد.
اخیرا سعی شده که در طراحی ماشین های ظرفشویی نوآوری در ظاهر، کارایی ، اصول بهداشتی و بهینه سازی در مصرف انرژی در نظر گرفته شود. ماشین ظرفشویی های مختلفی در برندهای متفاوت در بازار وجود دارند که تنوع زیادی در کارایی و طراحی ظاهری دارند. ماشین ظرفشویی هایی با کنترل گرهای حسی و لمسی از انواع جدید ماشین ظرفشویی ها هستند که در انواع متفاوت در رنگ و طراحی درب وجود دارند.

ویژگی جدید به کار گرفته شده در ماشین ظرفشویی ها ، سنسورها هستند. نقش سنسور افزایش راندمان انرژی با تنظیم میزان آب مصرفی در ماشین ظرفشویی برای درجه ای از کثیفی ظروف می باشد. در بسیاری موارد این ویژگی تاثیری در گران شدن ماشین ظرفشویی ندارد.
ویژگی های جالب کاهش مصرف انرژی، شروع با تاخیر شستشو در برخی از مدلها هستند که به شما اجازه می دهند تا زمان هایی که نرخ انرژی پایین تر هست آنها را روشن کنید. این ویژگی همچنین باعث کاهش صدا در آشپزخانه می شود.
قابلیت هایی مثل قفسه های قابل تنظیم، قفسه بالایی متحرک و وجود فضاهای دندانه دار، تطبیق پذیری ماشین ظرفشویی را افزایش می دهد. بعلاوه، مدلهایی که سه کشو هستند نسبت به مدلهای قدیمی دو کشو برتری دارند. این طبقه کوتاه برای فنجانها یا سایر ظروفی که ارتفاع زیادی ندارند ایده آل است. بعضی از مدل ها طراحی بهتری برای سبد کارد و چنگال دارند که می توان سبد را برای استفاده بهتر از فضا به دو یا سه قسمت تقسیم کرد.

چقدر برای خرید ماشین ظرفشویی هزینه کنیم؟

اگر شما برای خرید ماشین ظرفشویی به بازار می روید، هزینه بیشتر برای خرید ظرفشویی، لزوما به معنای خرید بهترین ماشین ظرفشویی نیست. تعداد زیادی از ماشین ظرفشویی ها قیمت میانگینی دارند که بسیاری از آنها نه همه اشان تقریبا مشخصات و کاربردهای شان با ظرفشویی های گران قیمت یکی است. مثلا ، ما مدل معمولی یک برند لوکس را امتحان کردیم، که به خوبی بهترین مدل از برندی دیگر که قیمتش نصف برند لوکس بود، کارایی نداشت.
به طور کلی ما پی بردیم که قیمت گذاری ماشین های ظرف شویی تابعی از این اصول هستند: مدل های غیر تجملی را می توان کمتر از 500 هزار تومان خرید، مدل هایی که ویژگی های بیشتری دارند و عملکرد بهتری دارند قیمتشان بین 500 تا 900 هزار تومان است، و شما می توانید برای خرید برندهای لوکس تر با ویژگی ها و مشخصات بیشتر و جدیدتر یک میلیون و 500 و بالاتر هزینه کنید.
در مورد گارانتی ماشین ظرفشویی ها هم مطمئن شوید که همه جزییات در گارانتی در نظر گرفته شده باشد ، گارانتی اکثر ماشین ظرفشویی ها یک سال شامل قطعات و تعمیرات می شود. برخی از برندها هم گارانتی دو ساله ر ا در نظر می گیرند، حتی بعضی از کارخانجات هم مدت های طولانی تر مثلا سه تا پنج سال را برای ضمانت محصول خود در نظر می گیرند.

چگونه یک ماشین ظرفشویی بخریم:

چه چیزی ماشین ظرفشویی را با ارزش می کند؟ شستن ظروف. هدف از خرید وسایل در خرید مهمترین عامل است.
این عامل کمک می کند که مدلی را که عمل شستشو، آبکشی - مطابق اصول بهداشتی- را خوب انجام دهد، پیدا کنید.
وقتی ماشین ظرفشویی های مختلف را بررسی کردید، یک چک لیست می تواند کمک کند.
ماشین ظرفشویی های دارای چند بازوی آبپاش، دارای چرخه دمای بالا، دارای گرمکن آب داخلی و دارای قابلیت دفع مواد غذایی را پیشنهاد می کنیم . برچسب انرژی ماشین های ظرفشویی کمک می کند تا مخارج کارکرد وسیله را حذف کنید. مطمئن شوید گزینه های اضافی برایتان مفید هستند یا نه. مثل حالت آبکشی و غوطه وری ظروف در آب و داشتن قفسه های قابل تنظیم با ارتفاع ظروف.
هنگام خرید به دنبال ماشین ظرفشویی هایی که دارای بیشترین بازوی آبپاش هستند بگردید. مدل های ارزان تر یک بازوی آبپاش دارند در حالیکه مدل های گران تر بیش از سه بازوی آبپاش دارند.
نکته مهم دیگر این است که آبی که ظروف با آن شسته می شود واقعا داغ باشد . در حقیقت، برای تاثیر بیشتر مواد شوینده توصیه می شود دمای آب بیش از 55 درجه سانتی گراد باشد و منابع دیگر توصیه می کنند که دمای آب بیش از 70 درجه سانتی گراد باشد.
اگر به دنبال کاهش مصرف انرژی هستید مدلی را انتخاب کنید که سیستم شستشو با تاخیر داشته باشد و خودش به طور اتوماتیک در ساعاتی که پیک مصرف انرژی نیستند روشن شوند. البته ساکنین خانه در این ساعات در منزل حضور دارند، بنابراین برای اینکه آرامش آنها بهم نخورد ، مدل های عایق دار و کم صدا را انتخاب کنید.
قبل از اینکه برای خرید ماشین ظرفشویی اقدام کنید چند سوال از خود بپرسید:

چند بار در روز از ماشین ظرفشویی استفاده خواهید کرد؟

اگر شما می خواهید چند بار در روز از ماشین ظرفشویی استفاده کنید، مدلی را خریداری کنید که سیستم شستشوی سریع داشته باشد و ویژگی گرمایش حرارتی برای خشک کردن سریع ظروف را داشته باشد.
آیا شما علاقه مند به آشپزی و شیرینی پزی هستید یا معمولا زیاد مهمانی دارید؟

مدلی را انتخاب کنید که در آن قفسه ها قابل تنظیم باشند تا سینی های فر و سینی های پذیرایی در قفسات جا شوند.
در شرایط معمولی چقدر طول خواهد کشید تا ماشین ظرفشویی پر شود؟

اگر چند روز طول بکشد تا ظرف کافی برای تکمیل ظرفیت ماشین ظرفشویی جمع شود، بهتر است مدل هایی را که برنامه نیمه شور یا نیمه ظرفیت دارند را برای خرید انتخاب کنید.
اعضای خانواده شما زیاد هستند؟

اگر شما دارای خانواده بزرگ و پر جمعیتی هستید و دارای عروس و داماد و نوه هستید، انتخاب یک ماشین ظرفشویی با بالاترین ظرفیت را توصیه می کنیم. البته توجه کنید که قفسات قابل تنظیم و جای زیاد برای قرار دادن ظروف در ابعاد بزرگ کمک می کنند تا تعداد زیادی ظرف را به یکباره بشویید.

فاکتور هایی که برای خرید یک ماشین ظرفشویی باید به آنها توجه کرد:

راهنمای انتخاب ماشین ظرفشویی

مخزن

قفسه ها

مصرف آب

فیلتر غذا

شستشوی هوشمند

نشانگر کسری نمک

آبگرمکن

دماهای شستشو

برنامه های شستشو

تعویق شستشو

سوراخهای آبفشان

خشک کن

مقدار صدا

نگهداری

راهنمای انتخاب ماشین ظرفشویی

ماشین های ظرفشویی در مدل های کوچک استاندارد ، توکار و مجزا به فروش می رسند شما می توانید با توجه به محلی که برای این دستگاه در نظر رگفته اید ، تعدد افراد خانواده و همچنین سلیقه خود ،مدل مناسب را انتخاب کنید.

مخزن

مخزن ماشین های ظرفشویی ارزان از جنس پلاستیک و مدل های گران تر،فولاد ضد زنگ ( اصطلاحا استیل ) است.جنس استیل دچار زنگ زدگی ، رسوب و لک نمی شود.این گونه مخزن ها را با مواد شوینده دارای سفید کننده نباید شست.

قفسه ها

قفسه ها را با دقت بررسی کنید تا از مناسب بودن اندازه انها برای قرار دادن بشقاب، قابلمه ، کاسه و خلاصه بیشتر ظروف خود مطمئن شوید.شاید ظروفی داشته باشید که در هیچ ماشین لباسشویی جا نشوند. در این صورت باید قبول کنید که یکی دو قطعه از ظروف را با دست بشویید.بعضی از ماشین های ظرفشویی سه قفسه دارند. این مدل ها ممکن است کار شما را محدود کنند.قفسه بیشتر این دستگاهها دو طبقه و گاهی دارای قابلیت شیب دار شدن است.

مصرف آب

ماشین های ظرفشویی آب بسیاری مصرف می کنند. البته اگر ماشین کاملا پر باشد، مقدار آب مصرفی ان از مقدار آبی که با شستن دستی ظرف مصرف می شود تفاوت چندانی ندارد.کمترین مقدار مصرف آب را می توئانیم در دمای 65 درجه ببینیم.برای اطمینان یافتن از مقدار کم مصرف آب،مدل های مختلف آنها را با دقت بررسی و با یکدیگر مقایسه کنید.

فیلتر غذا

بعضی از مدلهای ماشین ظرفشویی آسیاب مخصوصی دارند. این قطعه خرده ها غذا را آسیاب می کند و همراه آب بیرون می ریزد.اما در مدل هایی که از این امکان بی بهره اند باید ظروف را قبل از قرار دادن در آنها با دستمال مرطوبی پاک کرد.

شستشوی هوشمند

بعضی مدل های ماشین ظرفشویی حسگر هایی دارند که با عبور دادن نور از میان آب و اندازه گیری شفافیت آن میزان کثیفی آب و زمان خالی شدن و تعویض ان را مشخص می کنند.

نشانگر کسری نمک

املاح موجود در آب ، بازده ماشین های ظرفشویی را پایین می آورند.به همین دلیل در آنها از سختی گیری های شیمیایی استفاده می شود که به طور مداوم به نمک مخصوص نیاز دارند.این نشانگر ، میزان کسری نمک را برای افزودن نمک مخصوص نشان می دهد.

آب گرمکن

تقریبا همه ماشین های ظرفشویی به آب گرم متصل می شوند.این آب گرم معم.لا بین ُ 48 تا 55 درجه سانتیگراد قابل تنظیم است. ماشین های ارزان از همین دمای آب استفاده می کنند درحالی که ماشین های گران دارای سیستم گرم کننده هستند .برای شستن چربی و پاک شدن مواد شوینده ، دمای آب باید 60 درجه باشد.از طرفی داغ بودن آب نیاز به خیس کردن و اب کشی مکرر را از بین می برد و باعث صرفه جویی در مصرف آب می شود مدل های جدیدتر ، ظروف را با آّ داغ می شویند و با آب شرد ابکشی می کنند. به این ترتیب در مصرف برق نیز صرفه جویی می شود.

دماهای شستشو

حسگر های ماشین های ظرفشویی میزان کثیف بودن ظروف را تشخیص می دهند و به طور خودکار زمان شستشو، دما و میزان آب مصرفی را مشخص می کنند. در این ماشین ها دماهای شستشو معمولا از 40 تا 80 درجه سانتیگراد متغیر است.بهترین دما نیز 65 درجه سانتیگراد است.

برنامه های شستشو

ماشین های سه برنامه شستشو دارند، سبک، معمولی و سنگین .از جمله برنامه های دیگر می توان شستشوی ظروف چینی و کریستال، قابلمه ، خیس کردن، صرفه جویی در انرژی و شستشوی کوتاه را نام برد.هنگام خرید مدلی را انتخاب کنید که بدون داشتن قابلیت های اضافه که فقط موجب گرانتر شدن دستگاه می شوند، نیاز های شما را برطرف کنند.

تعویق شستشو

با این برنامه می توانید زمان شستشو را 3 ، 6،9،12 و در برخی مدل ها تا 24 ساعت به تاخیر بیندازید.کافی است ظرف ها را در دستگاه قرار دهید ،مواد شوینده را داخل محفظه مخصوص آن بریزید و برنامه مورد نظر و زمان شروع ه کار را انتخاب کنید.

خرید مدلی با این قابلیت را به خانم های شاغل و افرادی پیشنهاد می کنیم که مشغله زیادی دارند و معمولا فراموش می کنند دستگاه را در زمان مورد نظر روشن کنند.

سوراخ های آبفشان

بازوهای شوینده ای که درون ماشین ظرفشویی تعبیه شده اند سوراخهایی دارند که آب با فشار از آنها خارج می شود. سوراخ های ریزتر کار شستشو را بهتر انجام میدهند.

خشک کن

ماشین های ظرفشویی که خشک کن دارند ، برق زیادی مصرف می کنند. اما در مدل هایی که مخزنشان استیل است، چون این جنس حرارت را نگه می دارد ، خشک شدن عادی ظروف با سرعت بیشتری همراه است.

مقدار صدا

ماشین های ظرفشویی اصولا پر سروصدا هستند . این صدا ها از گردش موتور ، فشار آب و ... ایجاد می شوند. در دستگاههایی که دیواره عایق کاری شده دارند صدای مزاحم تا حد زیادی - نه کاملا بر طرف شده است. اگر از صدای کار کردن دستگاه آزرده خاطر می شوید. به شما پیشنهاد می دهیم ماشین های 42 دسی بل را انتخاب کنید.این دستگاهها هنگام کار کردن کمترین صدا را دارند.

نگهداری

در نگهداری این دستگاه، مهمترین نکته تمییز کردن فیلتر آن است که باید ماهی یک مرتیه انجام شود.نکته دوم را نیز باید پاک کردن ظروف از غذاهای باقی مانده دانست.

نمایندگی های فروش ماشین ظرفشویی:

1- شرکت فراگامان نمایندگی ماشین ظرفشویی موریس Morris http://www.faragamandw.com/

2- شرکت گلد ایران نمایندگی ماشین ظرفشویی ال جی LG www.goldiran.ir/

3- ماشین ظرفشویی مجیک Magic http://www.magic.ir/products.aspx

4- شرکت سهند الکترونیک کیش نماینده شرکت بلومبرگ Blomberg http://blomberg.ws/default/

5- شرکت سیهاوی نمایندگی ماشین ظرفشویی بوش Bosch http://sehawi.com/

6- شرکت آریان چابهار نمایندگی ماشین ظرفشویی آاگ AEG

7- شرکت سپید موج کیش نمایندگی ماشین ظرفشویی بکو BEKO http://www.bekoiran.ir

8- شرکت سام سرویس نمایندگی فروش ماشین ظرفشویی سامسونگ Samsung http://samservice.com/

9- شرکت الکترولوکس ایران نمایندگی محصولات الکترولوکس Electro lux

10-شرکت بازرگانی سیهاوی نمایندگی ماشین ظرفشویی آریستون Ariston http://sehawi.com/

11- شرکت ستاره جهانی کیش نمایندگی کنوود Kenwood http://www.kenwoodworld.ir/

12- شركت نيكان نماينده اكسپريال، ايندزيت، آريستون و شولتز http://www.nikan-co.com

13- شرکت پیراد کیش نمایندگی بیم BEEM http://www.beemco.ir

14-شرکت بدرسان الکتریک نمایندگی تک الکتریک TechElectric www.badrsun.com/

15- شرکت فرازرین نمایندگی محصولات کندی و زیرووات http://www.farazarrin.com

16- شرکت بایاتک نمایندگی بایاتک – هوور BAYATEC- HOVVER http://www.bayatec.com

17- بازرگانی شمیم کیش نمایندگی بلک اند دکر و میجر MAJOR- BLACK & DECKER

18- شرکت آسیا کیش نمایندگی محصولات دلونگی FELLER- DELONGHI

19- شرکت تهران بوران نمایندگی براون Braun http://www.tehran-bouran.com

20- شرکت شکوفا الکتریک نمایندگی فیلیپس Philips http://www.shekofa.ir

21- شرکت کن کالا نمایندگی زاروتی Zarotti

22- شرکت پرکيش نماينده محصولات تفال -رونتا ، هيتاچي و کلون http://www.parkish-co.com/

23- شرکت بازرگانی سیهاوی نمایندگی لوازم خانگی زیمنس http://www.siemenspasargad.ir

 

نظرات 

 
+6 Bosch SMS 53M38EUکیان چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۰ ، ساعت ۱۰:۵۴
من یک ماشین ظرفشویی بوش خریدم با گارانتی سیهاوی مدل 53 ام 38 که تو کاتالوگهایی که شرکت سیهاوی چاپ کرده بود مصرفش رو 7 لیتر زده بود، موقع خرید فروشنده به من اصرار میکرد که ازش پودر و قرص و نمک و جلا دهنده بگیرم، من نگرفتم چون مادرم سالانه خرید میکنه و بعنوان کادوی ظرفشویی یه ست کامل مارک فینیش بهم داده بود، موقع نصب از طرف شرکت سیهاوی اومدن و نصابه گفت این مواد که شما گرفتید به سفارش عربستانه و اصلا خوب نیست و باید از ما بخرید و گرنه گارانتیش باطل میشه،من گفتم روی ماشین ظرفشویی این مارک و تایید کرده و شما همین مارک و میخوایی به من بفروشی اونم با قیمت چند برابر و تهدید هم میکنی که اگر از ما نخری گارانتیش باطل میشه!! بعد از خرید من تو اینترنت چرخ میزدم دیدم مصرف این نوع ظرفشویی 10 لیتر است نه 7 لیتر!؟ اسم این کارا اگه دزدی نیست پس چیه؟
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+6 ماشین ظرفشویی بوشمدیریت سایت شنبه ۰۵ فروردين ۱۳۹۱ ، ساعت ۱۵:۳۴
در اینکه ماشین ظرفشویی بوش جزء بهترین ماشین ظرفشویی ها هست شکی نیست اما خدمات پس از فروش رو هم باید در نظر گرفت که شرکت به این خوبی باید خدمات پس از فروش خوبی هم داشته باشد و همیشه حق با مشتریه.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+2 اطلاع رسانیایراندخت احمدی يكشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۱ ، ساعت ۰۷:۰۲
www.nikpak.com
اینجام واسه خرید محصولات فینیش خوبه . با پیک رایگان میارن در خونه هر روز که سفارش بدی البته قبل 14 باید سفارش داده باشی وگرنه فردا میارن. پولشک چلو در میگیرن

البته ماشین خیلی مهمه اما برای نگهداری هر ماشین باسد هزینه کرد تا مثل روز اول کار کنه.

یعنی می دونی ماشین تمیز می تونه ظرف تمیز به آدم تحویل بده
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+4 تشکرمینا سه شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۰ ، ساعت ۱۶:۰۸
ممنون از اطلاعات با ارزشی که گذاشتین!
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 Bosh sms59..شادی جمعه ۱۴ بهمن ۱۳۹۰ ، ساعت ۲۱:۱۴
سلام
من هم یک ماشین ظرفشویی بوش 14 نفره تازگی خریدم.
قبل از خرید کاملا به فروشنده گفتم که ماشینی میخوام که قابلیت نیمه شور داشته باشد و او گفت که این مدل دارد اما بعدها که معلوم نشد ندارد. تازه بعد از خرید هم از طرف گارانتی که اومدند به من گفتند که باید پودر اونها رو به قیمت 50000 تومان بخرم وگرنه ضمانت نامه رو امضا نمیکنند من هم که مجبور بودم خریدم و بعد متوجه شدم که پودر تقلبی به من فروختن. خلاصه بگم که این ماشین نه تنها ظرفها رو خوب نمیشوره بلکه خوب خشک نمیکنه تا حالا هم کلی خرج رو دستم گذاشته بالای 2 میلیون تومن تا حالا خرجش کردم.
خواهش میکنم بوش نخرید.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 پاسخ: Bosh sms59..ازی شنبه ۰۵ فروردين ۱۳۹۱ ، ساعت ۱۵:۲۷
ممنون دوست عزیز از اطلاعات مفیدت
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 Bosch ظرفشوییکامران يكشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۱ ، ساعت ۱۸:۱۱
ما هم از ظرفشویی بوش راضی نیستیم الان مجبور شدیم پس از دو هفته خرید بخاظر یک قظعه برد الکتریکی که در ایران پیدا نشد مجبور شدیم مارک زیمنس خریدیم. گارانتی بوش معنی ندارد اصلا بوش نخرید. 3 ماه است قطعه پیدا نشده!!!!!!!!....
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 تمیزیایراندخت احمدی يكشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۱ ، ساعت ۰۷:۰۱
www.nikpak.com
اینجام واسه خرید محصولات فینیش خوبه . با پیک رایگان میارن در خونه هر روز که سفارش بدی البته قبل 14 باید سفارش داده باشی وگرنه فردا میارن. پولشک چلو در میگیرن

البته ماشین خیلی مهمه اما برای نگهداری هر ماشین باسد هزینه کرد تا مثل روز اول کار کنه.

یعنی می دونی ماشین تمیز می تونه ظرف تمیز به آدم تحویل بده
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+5 پاسخ: راهنمای جامع خرید ماشین ظرفشویی شیوا چهارشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۰ ، ساعت ۰۹:۵۶
من ماشین ظرفشویی موریس خریدم فوق العاده ازش راضی هستم هم زمان شستشوش کمه هم واقعا تمیز میشوره و از زمانی که قرص فینیش رو به جای پودر فینیش براش خریدم انگار ظرفامو همین العان از فروشگاه خریدم واقعا ازش راضی ام
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 ماشین ظرفشویی موریسمدیریت سایت شنبه ۰۵ فروردين ۱۳۹۱ ، ساعت ۱۵:۳۰
خوشحالم از اینکه یک نفر از خرید ماشین ظرفشوییش راضیه.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-1 قرص کوانتومایراندخت احمدی يكشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۱ ، ساعت ۰۶:۵۹
شیوا جون اگر دوست داری یک بار هم قرص کوانتوم استفاده کن .. نتیجه اش به نظر من خیلی عالیه . قوری پیرکس چای ساز منو زیرو رو کرد!!!

www.nikpak.com
اینجام واسه خرید محصولات فینیش خوبه . با پیک رایگان میارن در خونه هر روز که سفارش بدی البته قبل 14 باید سفارش داده باشی وگرنه فردا میارن. پولشک چلو در میگیرن
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 پاسخ: راهنمای جامع خرید ماشین ظرفشویی رامین پنجشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۰ ، ساعت ۰۷:۲۱
مرسی از اطلاعات پایه ای که در میان گذاشتیدتا در مورد خرید مطلع باشم.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 پاسخ: راهنمای جامع خرید ماشین ظرفشویی شهاب سه شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۰ ، ساعت ۱۰:۱۳
من یک ماشین ظرفشویی kenwood خریدم. مدل A8/12 با خود گارانتی اصلی kenwood. موقع نصب از نمایندگی خواستم بیاد نصبش کنه تا برگ گارانتیش رو هم پر کنه. نصاب اومد و برخوردش اصلا مشتری مدار نبود، واقعا سختش بود جواب حتی یک سوال رو بده. 20 هزار تومان هم برای 2 دقیقه کار کردن گرفت. بعداز اینکه رفت متوجه شدم بدنه دستگاه برق داره. برقش هم طوری بود که واقعا احساس می شد. بدنه دستگاه رو earth کردم (با یک سیم) و بعد هم با نمایندگی تعمیراتش تماس گرفتم. بعد از 3 روز پیگیری و جواب های سربالا، در نهایت یک نفر از بخش فنی گفت تمام دستگاهای kenwood این مشکل رو دارند و چه دستگاه روشن باشه و یا نباشه (البته به برق وصل باشه) بدنه دارای برقه و همواره در حال مصرف کردن برقه. نمی دونم چرا حاضر نیستند این مشکل رو رفع کنند و یا چاره ای براش پیدا کنند.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 ماشین ظرفشویی کنوودمدیریت سایت شنبه ۰۵ فروردين ۱۳۹۱ ، ساعت ۱۵:۲۵
در جواب شهاب عزیز باید عرض کنم که برق دار بودن بدنه دستگاه عادی نیست ولی مشکل خاصی رو بوجود نمیاره. اما اگه مثل من حساسین و دوست دارین که بابت دستگاهی که پولشو دادین خدمات خوبی دریافت کنین حتما از طریق نمایندگی پس از فروش کنوود پیگیری کنین که یا مشکل دستگاه رو حل کنن و یا یک دستگاه نو دیگه بهتون بدن. اما در مورد مشتری مداری نصاب ها که هیچی نمیشه گفت. همیشه حق با ...
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 سامسونگایراندخت احمدی يكشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۱ ، ساعت ۰۶:۵۷
منم واسه خدمات سامسونگ خریدم و ازشون خیلی راضیم . پول میدی باید دنبالشون هم بدوی!!!

www.nikpak.com
اینجام واسه خرید محصولات فینیش خوبه . با پیک رایگان میارن در خونه هر روز که سفارش بدی البته قبل 14 باید سفارش داده باشی وگرنه فردا میارن. پولشک چلو در میگیرن
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 پاسخ: راهنمای خرید ماشین ظرفشویی مهسا چهارشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۱ ، ساعت ۱۳:۱۸
سلام من يك 146دي. سامسونك خريدم بسيارعاليه تمامي. امكانات روداره كه شامل /شستشوي نيم شور/برنامه ي ضد عفوني كننده يعني شستشودر80درجه /برنامه هاي افزايش شستشو خشك كردن وابكشي و افزايش. دوتاي انها هم زمان/برنامه ي كريستال شور/تيغه خردكن /تاخيردرشروع/ سبدبسيارجادار/وطبقه ي بالااسانسوري ميباشد خيلي ازاون راضيم بااينكه يك مدل تمام اتومات هم بود كه100هزارتومن ازاين كرونتربودو براي مصرف كننده ي غيرحرفه اي بود واونومامانم خريد امااين امكاناتش بهمراتب بيشترازاونه و طبق جستجوي من تو سايت سامسونك سنتراين محصول برفروشترين مدل سامسونكه و من براي افرادي كه ازظرفشويي شون حرفه اي استفاده خواهند كرد اونو توصيه ميكنم من خريدم تابستون750الان شده950 و مدل147اون هم كه تمام اتوماته بسيارتميزميشوره و براي مامان بزرك هاوافرادبي حوصله خوبه امانيم شورنداره كه اونم خيلي مهم نيست وقيمتش997شده كه تابستون850بود
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-3 :)ایراندخت احمدی يكشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۱ ، ساعت ۰۶:۵۶
منم همینو دارم ......... :)

عالیه و مواد مصرفیش را کلا فینیش استفاده میکنم . عالیه ....... خیلی دوستش دارم . دوستم و زن برادرم هم با معرفی من اینو خریدند و البته مادر ایشون :)

www.nikpak.com
اینجام واسه خرید محصولات فینیش خوبه . با پیک رایگان میارن در خونه هر روز که سفارش بدی البته قبل 14 باید سفارش داده باشی وگرنه فردا میارن. پولشک چلو در میگیرن
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+2 صفحه ما را هم ببنین دوستان و لایک بدین ممنونایراندخت احمدی يكشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۱ ، ساعت ۰۶:۵۲ پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 ماشین ظرفشویی تک الکتریکALI دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۱ ، ساعت ۰۷:۴۰
ماشین ظرفشویی 6 نفره تک الکتریک با قیمت 610.000 تومان
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 ماشینهای سامسونگ و ال جیمهسا چهارشنبه ۰۸ شهریور ۱۳۹۱ ، ساعت ۱۳:۴۵
مدل 146و147سامسونگ عالیه 148 به اون دوتا نمیرسه و مدلهای دایرکت درایو ال جی برخلاف مدلهای تسمه ای ال جی بسیار خوب توانسته مشتریان راراضی نگه دارد
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 پاسخ: راهنمای خرید ماشین ظرفشویی زهرا دوشنبه ۰۴ دی ۱۳۹۱ ، ساعت ۱۸:۵۷
سلام .من چند وقت پیش رفتم برای خرید مجیک 2155 برای جهیزیم .ولی چند تا از فروشنده ها مارک p.s.k رو بهم پیشنهاد کردند و 6 نفرشو خریدم 750000 خریدم.قبلا هم از چند نفر تعریفشو شنیده بودم.میشه شما هم نظرتونو بدین.ممنون.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 مارک P.S.Kمدیریت سایت دوشنبه ۰۴ دی ۱۳۹۱ ، ساعت ۱۹:۴۲
با سلام
شما که از این مارک خرید کردین، پس دیگه تحقیق برای چیه ؟ شاید می خواهین خیالتون راحت بشه . پس شک به خودتون راه ندین و از خریدتون لذت ببرین.
اما در مورد این مارک من هیچ اثری نه توی سایت های داخلی دیدم و نه خارجی. فقط تولید پنکه با این مارک وجود داشت
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 شكايتعلي پنجشنبه ۰۷ دی ۱۳۹۱ ، ساعت ۰۸:۴۹
من يك ماشين ظرف شويي ال .جي خريده ام بدون استفاده كنم خراب ميباشد نمايندگي نظرش به تعمير آن است ولي من ميگويم ايا وسيله اي كه هنوز استفاده نشده بايد تعميرشود؟
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 پاسخ: شكايتمدیریت سایت پنجشنبه ۰۷ دی ۱۳۹۱ ، ساعت ۱۸:۰۷
بهتون پیشنهاد می کنم که هر گاه وسیله برقی خریداری میکنین حتی خارجی، تستش کنین چون یک درصد احتمال خرابی داره و در یک مدت مشخص شرکتهای گارانتی کننده براتون تعویض و پس از اون تعمیر میکنن. شرکت ها به این کاری ندارن که شما ازش استفاده کردین یا نه . اونها به تاریخ شروع گارانتی نگاه میکنن.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 پاسخ: راهنمای خرید ماشین ظرفشویی زهرا سه شنبه ۰۵ دی ۱۳۹۱ ، ساعت ۱۱:۵۷
درسته.به خاطر همین یکم دلمو زد.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 ماشین ظرفشویی ال جیعلي هنرور سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۱ ، ساعت ۱۹:۱۵
دستگاه ظرف شوي LG اولي را كه خريديم بعد از نصب فرداي آن روزدچار نقص فني شد و نمايندگي مي خواست تعمير كند كه من مخالفت كردم و بعد از يكماه پيگيري تعويض شد و يك دستگاه جديد آوردند و دستگاه جديد هم بعد از نصب در اولين مرتبه دچار نقص فني شد كه سريعا گزارش نمودم پس از چند بار بازديد توسط نمايندگي هاي مختلف نقص تاييد شد و خواستند كه تعمير كنند كه من باز هم مخالفت كردم پس از پيگيريهاي زياد نمايندگي مركزي گلد ايران دستگاه را تعويض نمي كند و مي گويد ما فقط تعمير مي كنيم مي خواهم مرا راهنمايي نماييد كه چگونه از حقم دفاع نمايم.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 پاسخ: ماشین ظرفشویی ال جیمدیریت سایت سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۱ ، ساعت ۱۹:۱۶
این یک مشکل همیشگی هست که در بحث خدمات پس از فروش وجود داره . در صورتی که نمایندگی اصلی ال جی هم به درخواست شما جواب نمی دهد چاره ای ندارین که به سازمان حمایت از مصرف کننده (تولید کننده) شکایت کنین. ولی اینکه بخواهین ثابت کنین حق با شماست خیلی سخته و ارزششو نداره. پس یا با ماشین ظرفشویی تعمیر شدتون سر کنید و اگه دلتون زده اونو بفروشید و یک ماشین ظرفشویی خوب بخرید با خدمات پس از فروش خوب.
این تجربه ای میشه برای دوستان که در هنگام خرید به ظاهر کالا و ظاهر فروشنده که با حرکات و حرفهای گول زننده سعی در جلب توجه دارند، کمتر توجه کنید و نکات فنی رو هم مد نظر قرار بدین.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-1 بوش sms63m12euترنه يكشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۱ ، ساعت ۱۳:۲۱
من تقریبا 5 ماهه که گرفتم و خیلی ازش راضیم..قرصش تموم شده و نمیدونم از کجا میتونم اورجینالشو راحت خریداری کنم اگه ممکنه راهنماییم کنید.
ممنون.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 LGsara جمعه ۱۳ بهمن ۱۳۹۱ ، ساعت ۰۹:۴۷
salam doostan. man va madaram tabestan 2 ta zarfshooee LG kharidim, hardo zarfharo pak nemikonand, taze to daresham zang zadegi ijad shode. az sherkat oomadan didan gharar shode taviz konan. vali age baz az taviz ham hamin bashe chi? male ma modele 610. kasi midoone che modelish behtare????
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 پاسخ: راهنمای خرید ماشین ظرفشویی zahra يكشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ، ساعت ۱۰:۵۸
سلام من می خام ماشین ظرفشویی الگانس بخرم زمینی.یا مجیک و موریس رو میزی.به نظر شما الگانس خوبه؟
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+3 ماشین ظرفشویی الگانسسعید اسدی سه شنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۱ ، ساعت ۱۲:۲۳
سلام من یه ماشین ظرفشویی الگانس 16 نفره خریدم فوق العادست با شش برنامه شستشو واقعا نیاز ادم رو برطرف میکنه!ظروف رو چنان تمیز وبراق میکنه که انگار استفاده نشده! دو سالو نیمه دارمش تمام دوستام ازش بعد از من خریدن!مصرف ابش و هم برقشم A+
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-1 کدام را پیشنهاد میکنیدمنا چهارشنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۱ ، ساعت ۱۴:۰۲
با سلام
من می خواهم ماسین طرفشوئی رو میزی بخرم بین 900 تا 1000 مردد هستم بین مارکهای مجیک ...تک الکتریک و موریس میشه لطفا راهنمائی کنید
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-2 ظرفشویی الگانسعطیه سه شنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۵ ، ساعت ۱۹:۲۸
ممکنه مدل ماشینتون رو هم بگین.
از خدمات پس از فروش الگانس راضی هستین؟ من دارم رو این مارک تحقیق میکنم و میخوام از هدماتش مطمئن باشم. مخصوصا که تو همین سایت کلی شکایت از بوش و ال حی دیدم.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 پاسخ: راهنمای خرید ماشین ظرفشویی roza دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۲ ، ساعت ۰۵:۳۳
من میخوام ماشین ظرفشویی بوش بخرم ولی تو مدلاش موندم . چندتا مدل برام پیشنهاد دادن 69U02 69T22 69U28 69U28
تو انتخابم چند تا سوال برام پیش اومده بود ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
تمام مدل های جدید بوش به صورت لمسی هستند عده ای میگن لمسی زود خراب میشه و دکمه ای بهتره عده ای هم برعکس اینو میگن
استیل بهتره یا سفید؟ آخه میگن اگه رو استیل خش بیفته دیگه کاریش نمیشه کرد ولی سفید اینجوری نیست
تو کدوم مدل میشه سختی آب رو تنظیم کرد؟
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 ماشين ظرفشويي ويرپولباران پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۲ ، ساعت ۱۸:۵۱
لطفا اگه از ماشين ظرفشويي ويرپول خودتون يا اطرافيانتون استفده كردين و اطلاعاتي در مورد خوب يابد بودنش دارين بدين من موندم اين ماركو بخرم يانه
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-1 ظرفشویی مجیکشراره چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۲ ، ساعت ۰۶:۳۱
سلام دوستان
من میخوام برای جهیزیه ام مجیک مدل (3320) 12نفره با قیمت 2/070/000 بخرم ولی تا حالا مجیک استفاده نکردم میشه اگه کسی استفاده کرده راهنمایی کنه؟؟؟؟
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 مجیکعطیه سه شنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۵ ، ساعت ۱۹:۳۱
من رومیزی مجیک 6 نفره رو دارم. ده ساله استفاده میکنم و تا 80 درصد راضیم. گاهی تا روزی 3 بار هم روشن میکنم. انواع قرص و پودر و ژل رو استفاده کردم و به نظرم با ژل بهترین شستشو رو داشته. ولی الان نیخوام عدضش کنم فقط چون دیگه برام کوچیکه وگرنه از کارش راضی بودم
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 عملکرد بد ماشین ظرفشویی بوشبشاری دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۲ ، ساعت ۰۶:۵۶
من که از ماشین ظرفشویی بوش اصلا راضی نیستم تا به حال در طی یکسال و نیم سه بار تعمیر شده.خودبهخود اب میده حتی اگه برقشو قطع کنم اب در ماشین جمع میشه.امروز باز اشپزخونه پر اب شده بود و دوباره با نمایندگی تماس گرفتم که برای تعمیر بیاد.اصلا نخرید فقط پول تبلیغ میدید نه جنس.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 مارک اریستونfaezeh شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۲ ، ساعت ۱۸:۳۸
سلم دوستان من میخوام لباشوویی و ظرفشوویی اریستون بگیرم خیلی تعریفشو شنیدم کسی هست نظری بده؟؟؟
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 پاسخ: راهنمای خرید ماشین ظرفشویی صطفی سه شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۲ ، ساعت ۱۵:۴۰
سلام دوستان
من میخوام ماشین ظرف شویی بخرم ،بین کندی،بکو،آ اگ وال جی موندم لطفاکسانی بکو یا کندی دارن منوراهنمایی کنن
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 الگانسپیمان جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۲ ، ساعت ۱۷:۱۷
سلام دوستان ....واسه مادر عزیزم می خوام یه کار خوب بخرم.... کسی می دونه ماشین ظرفشویی الگانسو از کجا بخرم ؟ خدمات پس از فروش داره ؟ اصلا کیفیتش خبه به نظرتون که بخرمش ؟ .......... لطفا هرکی می دونه خوب راهنماییم کنه .... دوستون دارم :)
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 ماشین ظرفشویی بوشازی سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۲ ، ساعت ۱۰:۰۲
سلام میشه لطفا مدلشو بگید.
دوستان من بین ظرفشویی مارک بوش و بکو وسامسونگ موندم کدوم انتخاب کنم لطفا راهنمایی کنید
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 ماشین ظرفشویی کنوود آشغالآرش پنجشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۳ ، ساعت ۰۷:۰۹
سلام دوستان، من یه ماشین ظرفشویی کنوود مدل 8/12 دارم که بعد چهار پنج بار استفاده قاطی کرد. یه برنامه ی 2 ساعته 5 ساعت طول میکشید.گفتن باید بیارین مغازه درستش کنیم.خلاصه دو ماه اونجا بود کاری انجام ندادن. گفتن بردش باید عوض شه ولی ما به ضمانت خودتون بردو می فرستیم ممکنه گم بشه. خلاصه بعد از 6 ماه یه برد برامون فرستادن که اصلا مال این مدل نبود. دوباره برد دیگه اومد بازم درست نشد. بعد از اون گفتن مشکل از برد مانیتورشه. اونو هم بعد از چند ماه فرستادن و گفتن دیگه گارانتی تون تموم شده و باید پولشو بدین.
هنوزم درست نشده و میگن دیگه درست نمیشه.
حالا شما هم اگه خواستید یک سال و دو ماه هر روز به شرکت خدمات پس از فروش کنوود زنگ بزنید و از آخر جواب اینجوری بگیرید،کنوود بخرید!!!!!!
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 پاسخ: راهنمای خرید ماشین ظرفشویی liمهدی يكشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ ، ساعت ۱۸:۳۸
یک ماشین ظرف شویی شارپ خریدم بعد از نصب داخل بدنه استیل برق ضعیفی دارد ایا این برق عادی است یا نه لطفا توضیح بدهید
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 ظرفشویی ال جیالی يكشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۳ ، ساعت ۰۵:۲۸
سلام به دوستان و مدیریت سایت
میخوام ماشین ظرفشویی بخرم، بنظرتون ال جی خوبه ؟ و کدوم مدل پیشنهاد میدید؟ اخه همه جهیزیه ال جی
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 بوشبوش چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ ، ساعت ۰۶:۱۰
سلام
من ماشین ظرفشویی بوش مدل 58n02 EU دارم برای شستشو از برنامه اینتنسو سمارت استفاده میکنم که خیلی خوب تمیز میکنه اما مشکلی داره اونم پس از اتمام شستشو مقداری اب روی قفسه و بازوی اب پاش باقی میمونه که میریزه روی ظروف خاستم ببینم چطوری میشه این مشکل رو حل کرد؟
ممنون
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 خرییدfateme9687 جمعه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۴ ، ساعت ۰۹:۲۷
من می خوام ماشین ظرفشویی بگیرم اما واقعا نمیدونم چه مارکی و چه مدلی؟ خیلی تو اینترنت سرچ کردم مجیک 8 نفره تعریفش زیاد دیدم اما از بعضیا شنیدم رومیزیا نمیشه توشون قابلمه یا دیس یا حتی بشقابهای مربعی گذاشت ، لطفا راهنماییم کنین.
با توجه به اینکه دو نفریم و هنوز جای خونمون مشخص نیست نمیدونم آشپزخونه بزرگه یا کوچیک، مدل ایستاده بگیرم ممکنه با مشکل برخورد کنم؟
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 پاسخ: راهنمای خرید ماشین ظرفشویی غزل يكشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۴ ، ساعت ۰۹:۱۹
سلام.قصد خرید ماشین ظرفشویی دارم اما چون اولین باره که خرید می کنم هیچ اطلاعاتی ندارم.راهنمایی کنید یک می فرستم بگید چه مارکی و چه مدلی بهتر از همه است.قیمتش هم اهمیتی ندارد.
www.kalagard.com/.../page-1
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 ماشین ظرفشوییمحبوب جمعه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۴ ، ساعت ۰۵:۴۷
سلام.لطفا واسه خرید ماشین ظرفشویی کمکم کنید
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 ماشین ظرفشویی رومیزی مدیاپری چهارشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۴ ، ساعت ۰۶:۲۲
من ظرفشویی مدیا دارم.واقعا عالیه...راضی ام
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 ظرفشویی رومیزیمحسن جمعه ۱۶ مرداد ۱۳۹۴ ، ساعت ۰۸:۵۷
سلام کسی ظرفشویی موریس رومیزی داره؟لطفا راهنمایی کنید کدوم رومیزی جای بیشتری داره و به آشغال حساس نیست؟
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 ظرفشوییادیان اختر چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ ، ساعت ۱۰:۰۸
سلام من چند وقت که تو سایت‌ها دنبال مدل ظرفشویی میگردم و نظرات مردم هم دیدم لطفا منو راهنمایی کنید کدام برند را بگیرم که به مشکل نخورم مرسی
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 پاسخ: ظرفشوییفاطمه چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ ، ساعت ۱۴:۱۳
سلام من ماشین ظرفشویی سامسونگ گرفتم و راضی ام
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 پاسخ: راهنمای خرید ماشین ظرفشویی المیرا جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴ ، ساعت ۱۲:۲۳
سلام من میخواهم ظرفشویی بخرم امانمیدونم Boschبخرم یاAgoلطفاًراهنم ایی کنید
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+4 پاسخ: راهنمای خرید ماشین ظرفشویی المیرا چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴ ، ساعت ۱۵:۳۶
ازاین سه تاکدوم خوبهAgoیاBoschی اAeg
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+2 متنمسعود چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴ ، ساعت ۲۱:۵۵
من ظرفشویی AEG رو پیشنهاد میکنم اگه راتون به دندان پزشکی اوفتاد اونجا یه وسیله هست به اسم فور داخل اونو نگاه کنید استیلی که اونجا به کار رفته مثل ماشین AEGهستش من تمام مدل های تو بازار رو گشتم استیل مثل AEG نبود بعد اینو بگم بوش الان تقلبی تو بازار زیاد داره از چینی و تر کیه و هند و اسلوونی تا ... معلوم نیست آل جی و سامسونگ رو دورش خط بکشید مونده زیمنس و AEG ایندزیت یه کم فکر کردم دیدم AEG سگ جون ترین شون هست
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+6 خرید ماشین ظرفشویی ۱۵ نفره ی زیروواتفرشته پنجشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ ، ساعت ۱۳:۵۵
سلام.من میخوام ماشین ظرفشویی ۱۵ نفره ی زیرووات بخرم.بدنش استیله،نظرتون رو میخوام بدونم.من مهمون شهرستانی زیاد دارم و ظرفیت ماشین ظرفشویی واسم خیلی مهمه.میخوام بدونم ماشین خوبی هست یانه؟
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 پاسخ: راهنمای خرید ماشین ظرفشویی نيلوفر پنجشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ ، ساعت ۲۳:۳۵
سلام
من ميخوام ماشين ظرفشويي بخرم . اما خيلي مردد هستم كه واقعا مثل ماشين لباسشويي كارايي داره .من مارك ال جي و سامسونگ و ديدم به نظرتون اين دوتا مارك ماشين ظرفشويي هاشون خوبه
ممنون
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-1 ویرپولkosar چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ ، ساعت ۰۷:۳۱
سلام.من میخوام ظرفشویی بخرم بهم ویرپول رو معرفی کردن لطفا راهنماییم کنید
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-1 راهنمايينيلوفر جمعه ۲۳ بهمن ۱۳۹۴ ، ساعت ۲۲:۲۵
سلام
من ميخوام ماشين ظرفشويي بخرم توشهرما فقط ال جي و سامسونگ هست ميخواستم راهنمايي كنيد كه ماشين هاي خوبي هستن يانه؟ممنون
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+2 پاسخ: راهنماييشادی دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ ، ساعت ۰۹:۲۱
بله عزیزم .ماشین ظرفشویی الجی خوبه.من قبلا استفاده کردم.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 پاسخ: راهنمای خرید ماشین ظرفشویی elham چهارشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۴ ، ساعت ۱۳:۴۲
سلام
ما میخایم ماشین ظرفشویی رو میزی بگیریم خیلی تو امیرحضور تحقیق کردیم از فروشند ها اکثرا میگفتن این ماشینای جدید سام به مدل DW-T1405 S خوبه
کسی چیزی در مورد این مدل میدونه منو راهنمایی کنه ممنون میشم
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 الگانسقاسمیان جمعه ۲۸ اسفند ۱۳۹۴ ، ساعت ۱۱:۰۴
سلام
عید همه شما عزیزانمبارکباشه
خواهش میکنم خیلی سریع بنده رو از بابت خرید ماشین لباسشوییالگانس مدل 14نفره ++A کمک کنید
خواهش میکنم در صورت امکان سریع جواب بدید
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 خرید ماشین ظرفشوییمرسانا پنجشنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۵ ، ساعت ۰۲:۰۱
سلام دوستان لطفا منو تو خرید ماشین ظرفشویی خوب با قیمت نهایت تا یه تومن راهنمایی کنید برای مادرم میخوام به دلیل اینکه دستش درد میکنه و اینکه جمعیتشون زیاده و ظرف زیاد کثیف میشه و بنده خدا دست تنهاست البته میخوام رومیزی باشه چون جا ندارن برای ایستاده یا توکار ممنون میشم راهنماییم کنید
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 خريد ماشين لباس شويي و ظرف شوييLilac پنجشنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۵ ، ساعت ۰۶:۱۶
سلام دوستان من قصد خريد ماشين لباسشويي و ظرفشويي دارم با پرس و جو و مشورت با تعمير كاران اين وسيله ها اونها توصيه اكيدميكنند كه حتما مارك ابسال رو براي هر دو اين وسيله ها خريداري كنيد چون كارايي و دوام فوق العاده اي دارن ولي من هنوز نخريدم خواستم ببينم نظر شما در اين باره چيه؟ ايا كسي تا به حال از مارك ابسال تو اين وسايل استفاده كرده؟ راضي بوده ياخير؟ لطفا راهنماييم كنيد.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 پاسخ: راهنمای خرید ماشین ظرفشویی لیلا يكشنبه ۰۹ خرداد ۱۳۹۵ ، ساعت ۲۰:۳۹
سلام دوستان کسی ظرفشویی AEG داره? یا کسی میدونه خوبه یا نه؟من بوش دارم بعد ۱۰سال خراب شده میخوام عوض کنم توانتخاب مارک بوش و آاگ موندم فروشنده گفت آاگ بهتر از بوشه
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-2 پاسخ: راهنمای خرید ماشین ظرفشویی پگاه ارباب جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ ، ساعت ۲۰:۱۶
من دوساله ماشین ظرفشویی بوش دارم اصلا راضی نیستم فقط اسم در کرده
رو هر برنامه ای که میذارم کف میمونه رو ظروف
زنگ میزنم شرکت میگه پریل بگیر پریل میگیرم بازم کف داده زنگ میزنم شرکت میگه جرم گیر بریز اونم میریزم باز حل نمیشه
هر بار که زنگ میزنم به جوری میفرستتم پی نخود سیاه
بوش نگیرین
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-1 پاسخ: پاسخ: راهنمای خرید ماشین ظرفشویی شادی دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ ، ساعت ۰۹:۱۹
دوست خوبم من ماشین ظرفشویی قبلا الجی داشتم و الان بوش گرفتم.
به نظرم از لحاظ فضا الجی بهتره اما در مورد شستشو بوش عالیه و من اصلا مشکلی باهاش ندارم.از کدوم نمایندگی خریدی؟ شما قرص های فینیش اصل رو از نمایندگی بوش در شریعتی بهد از ظفر تهیه کن انشاا.. مشکلت حل میشه.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 پاسخ: راهنمای خرید ماشین ظرفشویی سارا دوشنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۵ ، ساعت ۰۸:۳۷
سلام تا حالا کسی ماشین ظرف شویی کروپ خریده؟
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-1 راهنمای انتخاب گارانتی ماشین ظرفشویی بوشآویسا دوشنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۵ ، ساعت ۱۲:۱۶
سلام به اعتبار گارانتی سیهاوی ظرفشویی بوش با 300 هزار تومان بالاتر از گارانتی کارا سرویس خریدم .حمل ونقل و نصب را رایگان اعلام کردند ،ولی موقع نصب آن از شرکت سیهاوی آمدند 10 هزار تومان برای بازکردن شیلنگ ماشین ظرفشویی قبلی گرفتند ( ظرفشویی قبلی ال جی بود نزدیک به 11سال برایم کارمی کرد وخیلی از دستگاه و خدمات گلدیران وحتی تعرفه های تعمیر راضی بودم ولی این آخریها به توصیه خود تعمیرکاران شرکت گلدیران باتوجه به مستهلک شدن قطعات به فکر خرید یک ماشین نو با مارک بوش افتادم) زنگ زدم سیهاوی گفتم گرفتن این 10 هزار تومان با اینکه نصب شما رایگان اعلام شده با توجه به گران بودن قیمت شما نسبت به سایر شرکت ها واقعا شرم آور است . گفتند تعرفه شرکت است وکاری نمی شود کرد . درحیرتم شرکتی مثل سیهاوی که جنسی را گرانتر می فروشد از 10 هزارتومان نمی گذرد.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 http://www.bamintahvie.com/category/storage-tank/water-heater-with-hot-water-coilمنبع کویل دار دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ ، ساعت ۰۶:۳۹
مطلب خوبی بود مرسی از شما
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 راهنمای خرید ماشین طرفشویی 12 نفره موریسنسیم دوشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۵ ، ساعت ۰۴:۳۵
سلام. من قصد دارم ظرفشویی 12 نفره موریس بگیرم. کسی تجربه شو داشته؟ راضی هستین؟
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 اشغال خورد كنZahra دوشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ ، ساعت ۱۴:۵۸
تا حالا كسي از ظرف شويي كه اشغال خورد كن داشته استفاده كرده؟! يا اطلاعاتي داره كه بگه بهم
براي جهاز ميخوام بخرم
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 Beko یا LGParia چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶ ، ساعت ۲۳:۲۵
سلام ببخشید میشه راهنماییم کنید ماشین ظرفشویی ۱۲ نفره ال جی بهتره یا بکو مدلش هم بگین لطفا
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-1 پاسخ: راهنمای خرید ماشین ظرفشویی سمیه دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ ، ساعت ۱۲:۱۰
ماشین ظرفشویی و پکیج دیواری رو حتما از برندهای ایرانی مثل اسنوا و بوتان و ایران رادیاتور تهیه کنید. الکی سرغ خارجی گرون نرید
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 پاسخ: راهنمای خرید ماشین ظرفشویی انالی چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ ، ساعت ۰۵:۴۵
سلام
من برا جهیزیه میخوام ماشین ظرفشویی بخرم. اول کیفیت و بعد قیمتش برام مهمه . طبقه قاشق چنگال جدا داشته باشه و میوه شور و سبزی شور هم باشه . چه مارک و چه مدلی بخرم ???
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

افزودن نظر

کد امنیتی
بازنشانی

ورود به سایت